İçerik ve Yayın Politikamız

Emlak Yöneticim nitelikli ve doğru bilgiyi paylaşım platformu gibi olduğu şirket konuları dahilinde faaliyet gösteren ticari bir işletmedir.

Ayrıca kişilerin kendilerini ifade edebilme ve hizmetlerini tanıtabilme özgürlüğüne sahip olmaları için tasarlanmış ücretsiz bir blog hizmeti sunar. Bu hizmetin bilime, profesyonel bilgiye, bilginin kullanılabilirliğini arttırmaya, sağlıklı tartışmaları teşvik etmeye ve kişiler arasında olası yeni bağlantılar oluşturduğuna inanıyoruz. İçerik sansürlemenin bu inancımızın doğasına haykırı olduğunu düşünüyoruz.

Ancak, değerleri muhafaza edebilmemiz için, hizmetin teşkil ettiği kötüye kullanımları engellememiz gerekmektedir.  Bu nedenle sitemizde barındırılabilecek içeriklerde bazı sınırlamalar söz konusudur. Tanımladığımız sınırlamalar yasal gerekliliklere uygun olarak belirlenmiştir ve sunulan hizmeti bir bütün olarak geliştirmeye yöneliktir.

Politikalarımızı ihlal ettiğini düşündüğümüz bir blog ile karşılaşırsanız lütfen iletişim kısmında yer alan formdan veya yoneticim@emlakyoneticim.com.tr adresinden bize yazınız.

Yayın Politikamız

– Emlak Yöneticim’de haftanın 7 günü çeşitli yayınlar yapılabilir.

– Blog paylaşımlarında tüm sorumluluk içerik üreticisi yazarlarımıza aittir. Şirketimiz bu yazılarda sorumluluk kabul etmemektedir.

– Paylaşım içeriklerinde dikkat etmeniz gereken kuralları için aşağıda yer alan İçerik Sınırları başlığını dikkatlice okuyunuz.

– Yazılar yazarlar tarafından içerik, yazım kuralları vb. yönlerden kontrol edilerek en uygun hali ile yayımlanmalıdır.

– Sitemiz telif hakları korunumuna önem vermektedir. Bu nedenle kullanılan yazılı ve görsel araçlarda telif hakkı ihlaline dikkat edilmelidir. Şirketimiz, paylaşımlardan doğan telif hakkı ihlallerinde sorumluluk kabul etmemektedir.

– Yazılarda kopyala-yapıştır kullanılmamalıdır. Amacımız özgün içerikler üretmektir. Bu nedenle böyle yazıldığı tespit edilen yazılar tüm paylaşım platformlarından kaldırılır.

– Yerli veya yabancı kaynaklardan veya akademik çalışmalardan alıntı yapılarak oluşturulan derleme yazılarda kaynakça bölümünde tüm kaynaklar açık bir şekilde belirtilmelidir.

www.emlakyoneticim.com.tr üzerinde yer alan tüm içerikleri istediğiniz yerde paylaşabilirsiniz. Amacımız da sürekli öğrenen ve paylaştıkları ile faydalı olan bir platform oluşturmak. Tek şartımız paylaşımlarınızda www.emlakyoneticim.com.tr sitemizi kaynak göstermenizdir.

– Sitemiz üzerinde yer alan bilgilerin kötü amaçlarla kullanımı yasaktır. Kötü amaçlı kullanım tespit edildiğinde yasal işlemlere başlama hakkımız saklıdır.

– Özellikle laboratuvar çalışmaları için bilgilendirici bilgilerde tüm güvenlik önlemleri açıkça belirtilmelidir. Paylaşımlar referans alınarak yapılan işlemlerde tüm sorumluluk içerik üreticisine aittir.

– Sitemiz platformlarında görülen reklamlar “Google Adsense” reklamları olup, Google algoritmalarına göre kişiden kişiye değişiklik gösterecek şekilde yayımlanır. Bu nedenle şirketimiz gördüğünüz reklamlar üzerinde bir sorumluluğa sahip değildir.

İçerik Sınırları

İçerik politikamız ziyaretçilerimize olumlu bir deneyim yaşatmak için önemlidir. Amacımız tüm içeriklerde yasal sorumluluklara bağlı kalarak ilkeli ve doğru bilgiyi sizlere ulaştırmaktır. Lütfen bu yönergeleri dikkate alınız. Zaman zaman içerik politikalarımızı tekrar gözden geçirerek değiştirebiliriz. Bu nedenle buradan tekrar kontrol ediniz.

Yetişkinlere Özel (+18) İçerik: Sitemiz çıplaklık veya cinsellik içeren resimler veya videolar da dahil olmak üzere hiç bir gerekçe içe yetişkinlere özel içeriklere izin vermez. Tespit edilmesi durumunda içerik yayından kaldırılarak yayınlayan blog yazarına ihtar verilir. Aynı işlem tekrarlanması durumunda yazarlığı sona erdirilir.

Çocuk Güvenliği: Çocukları istismar eden içeriklere karşı sıfır tolerans politikasına sahibiz. Böyle bir durumda gerekli tüm yasal işlemler tarafımızdan başlatılarak ilgili kişilerle olan tüm ilişkiler kesilecektir.

Nefret Söylemi: Platformumuz özgür ifadeyi benimser. Ancak bu ifade özgürlüğü nefret söylemlerine izin vermez. Din, dil, ırk, etnik köken, engellilik, yaş, cinsiyet, gazilik durumu, cinsel yönelim, sistemli ayrımcılık veya radikalleşme ile ilgili kişilere şiddeti özendiren veya buna göz yuman tüm içeriklere karşıyız ve bunu engelliyoruz.

Şiddet: Temel amacı insanları sarsmak, üzmek veya asılsız bilgiler vermek olan şiddet barındıran ya da korkutucu içeriklerin yayınlanması uygun değildir. Haber veya belgesel bağlamında ya da bilimsel veya sanatsal bağlamda sansürsüz içerik yayınlıyorsanız insanların neler olduğunu anlamalarına yardımcı olacak kadar bilgi sağlayın. Bazı durumlarda içerik, platformlarımızda hiçbir şekilde kalmasına izin verilmeyecek derecede şiddet barındırıyor veya sarsıcı olabilir. Son olarak, başkalarını belirli şiddet eylemlerinde bulunmaya teşvik etmeyin.

Terör Amaçlı İçerik: Terör örgütlerinin, istihdam dahil herhangi bir amaçla kullanmalarına izin verilmez. Ayrıca terörist eylemleri destekleme, şiddete teşvik veya terör saldırılarını kutlama amaçlı içerikler gibi terörizmle ilgili içeriği kesinlikle yasaklar.

Eğitim veya belgesel bağlamında ya da bilimsel veya sanatsal bağlamda içerik yayınlıyorsanız görüntüleyenlerin bağlamı anlamalarına yardımcı olacak kadar bilgi sağlayın. Sansürsüz veya tartışmalı içerik, yaş kısıtlaması veya uyarı ekranı gösterilmesi uygulamalarına tabi olabilir.

Taciz ve Tehditler: Başkalarına tacizde bulunmayın veya zorbalık etmeyin. Tacizde bulunmak veya zorbalık etmek için sitemizi kullanan herkesin rahatsız edici içeriği kaldırılabilir veya siteye girmeleri kalıcı olarak yasaklanabilir. Çevrimiçi taciz pek çok yerde yasa dışıdır ve ciddi çevrimdışı sonuçları olabilir. Blogunuzda başkalarını tehdit etmeyin. Örneğin, başka bir kullanıcıya veya kullanıcılara karşı ölüm tehditleri yayınlamayın ve okuyucularınızı başka bir kullanıcıya ya da kullanıcılara karşı şiddet eyleminde bulunmaları için teşvik eden içerikleri yayınlamayın.

Telif hakkı:İddia edilen telif hakkı ihlallerine yönelik açık bildirimlere yanıt vermek politikamızdır. Ayrıca lütfen okuyucularınızın başka kişilerin içeriklerine yetkisiz olarak ulaşabildiği sitelerin bağlantılarını vermeyin.

Kişisel ve gizli bilgiler: Politikamız gereği, başkalarına ait kişisel ve gizli bilgilerin yayınlanmasına izin vermiyoruz. Örneğin başka birisinin kredi kartı numarasını, vatandaşlık numarasını, rehberde kayıtlı olmayan telefon numarasını ve ehliyet numarasını paylaşmayın. Buna ek olarak, yasal temsilcilerinden gerekli izni almadan küçük yaştakilerin resimlerini veya videolarını yayınlamayın ya da dağıtmayın. Gerekli izni almadan küçük yaştaki bir kişinin resmini veya videosunu yayınlayan bir kullanıcı olması halinde lütfen bu durumu yoneticim@emlakyoneticim.com.tr adresinden bize bildirin. Ayrıca, politikalarımıza göre İnternet’te herhangi bir yerde veya halka açık devlet arşivlerinde zaten var olan bilgilerin genelde özel ya da gizli olarak değerlendirilmediğini lütfen unutmayın.

Kimliğe bürünme ve yanlış temsil: Sitemizi, kendinizi başka bir kişiymiş gibi göstererek, aslında temsil etmediğiniz bir kuruluşu temsil edermiş gibi yaparak ya da sahipliğinizi veya birincil amacınızı gizleyerek diğer kullanıcıları aldatmak, yanlış yönlendirmek ya da kullanıcılarda kafa karışıklığı yaratmak amacıyla kullanmayın. Buna, menşe ülkenizi ya da kendinizle ilgili diğer önemli bilgileri yanlış beyan ederek veya gizleyerek kendi ülkeniz dışındaki bir ülkede yaşayan kullanıcılara politika, sosyal sorunlar veya toplumu ilgilendiren konularla alakalı içerik yönlendirmek dahildir. Parodi veya eleştiri yayınlayamayacağınızı ya da rumuz veya takma ad kullanamayacağınızı söylemiyoruz ancak gerçek kimliğinizle ilgili olarak okuyucuları yanıltma olasılığı olan içeriklerden kaçının.

Yasa dışı etkinlikler: Şirketimi yasa dışı etkinliklere katılmak veya tehlikeli ve yasa dışı etkinliklerin tanıtımını yapmak için kullanmayın. Örneğin, kullanıcıları alkol alarak araba kullanmaya teşvik eden bir blog yazmayın. Ayrıca lütfen sitemizi yasa dışı uyuşturucu maddelerin satışını veya tanıtımını yapmak için kullanmayın. Aksi takdirde içeriğinizi silebiliriz. Ayrıca çocuk istismarı gibi ciddi durumlarda sizi ilgili yetki birimlerine bildirebiliriz.

Yasal Düzenlemelere Tabi Mal ve Hizmetler: Şirketimizi alkol, kumar, ilaçlar ve onaylanmayan maddeler, tütün, havai fişekler, silahlar veya sağlıkla ilgili medikal cihazlar gibi yasal düzenlemelere tabi mal ve hizmetlerin satışını yapmak veya bunların satışını kolaylaştırmak için kullanmayın.

Spam: Spam, Şirketimizde çeşitli biçimlerde bulunur; bunların tamamı, hesabınızın veya blogun silinmesi ile sonuçlanabilir. Sitenize yönelik trafiği yönetmek veya arama listelerinde yukarı çekmek için tasarlanan bloglar oluşturmak, yalnızca kendi sitenizin veya ürününüzün reklamını yapmak için başka kullanıcıların bloglarına yorum göndermek ve birincil olarak gelir oluşturma veya başka kişisel kazançlar edinme amacıyla mevcut içeriği diğer kaynaklardan temizlemek bu örneklerden bazılarıdır.

Kötü amaçlı yazılımlar ve virüsler: Virüs yayan, pop-up’lara neden olan, okuyucunun izni olmadan yazılım yükleme girişiminde bulunan veya kötü amaçlı kod ile okuyucuları diğer herhangi bir şekilde etkileyen bloglar oluşturmayın. Bu, Şirketimiz’de kesinlikte yasaktır.

Çalışmalarınızı editör onayı için yusuf.kansu@gop.edu.tr adresine gönderebilirsiniz. Resminizin yayımlanmasını istiyor iseniz bir adet resim göndermeniz gerekmektedir. Üyeliğiniz onaylandıktan sonra size özel paylaşım alanı oluşturulacaktır.