Bir konutun, taşıtın veya herhangi bir mülkün sahibi veya sahibi tarafından yetki verilen kişi tarafından bir süreliğine belirli veya belirlenebilir bir bedel karşılığından bir başkasının kullanımına sunulmasına 'kira veya kira ilişkisi" denir. Bu karşılıklı yapılan işleme kiralama işlemi, kira karşılığı alınana bedele ise kira, kira alacağı, kira bedeli gibi isimler verildiği görülmektedir.   

Her ne kadar kira ilişkisi kolay kurulmakta olsa da, ilerleyen süreçte tarafların iradesinden veya tarafların iradesi dışında ortaya çıkan bir takım gelişmeler, kira ilişkisi tarafları arasında çeşitli uyuşmazlıkların çıkmasına neden olmaktadır.

Kira ilişkisi kurulma aşamasında, ilerleyen süreçte ortaya çıkabilecek sorunların rasyonel şekilde değerlendirme yapmak suretiyle önlemeye çalışmak taraflar açısından da toplumsal barış açısından da oldukça önemlidir.

Emlak Yöneticim olarak, yapmış olduğumuz kira sözleşmelerinde ve kira takibi işlemlerinde hukuk kuralları ile insani değerlerden ayrılmaksızın hizmet vermekteyiz.

Tüm ekonomik faaliyetlerde olduğu gibi kira ilişkisinde de en temel sorun, kira alacağı ve kira ilişkisinden kaynaklı aidat, demirbaş, bakım / onarım vb. giderlerle ilgili sorunlardır. Bu ekonomik sorunların “Ekonomik Şeffaflık” ile çözüme kavuşması muhtemeldir.

Taraflar sözleşmenin gizli tarafı olan Devlete karşı sözleşme ve sözleşmenin ekonomik boyutlarını gizleme yoluna gitmektedirler. Bu ise ileride daha büyük sorunların ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Kira ilişkisinde taraflar birbirine şeffaf olmakla birlikte sözleşmenin bir üçüncü tarafı olan devlete karşıda şeffaflık sağlamış olacaklardır. Böylece daha sonrasında ortaya çıkacak uyuşmazlıkların önünü geçilmiş olacaktır.

Kira ilişkisinin hukuki ve insanı boyutlarını ele almak suretiyle bir program yaptık ve bu Yöneticim Sistemleri Kira Takip Programı'nı kullanıma sunduk.

Yöneticim Sistemleri Kira Takip Programı, Mülk sahiplerinin veya onlar adına hareket eden kişilerin mülklerde kiracı olarak yer alan kişiler ve işletmelerle kira hukukundan kaynaklı ilişkilerin takip edilebildiği, ücretsiz bir programdır. Programı kiraya verenler, kiracılar veya emlak danışmanları rahatlıkla kullanabilir.

Yöneticim Sistemleri Kira Takip Programı ile;

Ödemesi yapılan veya yapılması gereken kira, aidat, demirbaş, sigorta, bakım / onarım vb. giderlerin takibinin yapıldığı,

Taraflar arasında (kiracı, kiraya veren / emlak danışmanı, devlet) ekonomik şeffaflığın sağlandığı,

Tarafların sistemi karşılıklı olarak takip edebildikleri,

İletişim, bilgilendirme, duyuru vb. konularda hizmet sunulabilen,

7/24, güvenli, online ödeme sistemi ile taksitli ödeme imkanının bulunduğu,

Yıllar veya ayları içeren çeşitli raporlamaların yapılabildiği,

Mülk kiralama hizmetinde kurumsallığın artmasını sağlayan,

Web tabanlı ve mobil uygulaması ile kullanımı oldukça basit,

…. Birçok avantajları içerisinde barındıran çok yönlü bir programdır.

Programı incelemek veya kaydolmak için Giriş Yapınız.